Domena

Co to jest domena?

Jest to wirtualny adres Twojej strony internetowej oraz poczty elektronicznej (jeśli usługa poczty została uruchomiona dla danej domeny).

Jaką domenę wybrać: .pl .eu .org .com?

Wybór domeny może być zależny od grupy docelowej. Jeśli prowadzisz biznes skierowany do klientów z Polski, dobrym wyborem będzie domena z końcówką .pl. W innym przypadku można wybrać inne końcówki.

Jaki jest koszt utrzymania domeny?

Domeny są utrzymywane w cyklu rocznym. Przed upływem terminu opłaconego okresu można ją odnowić lub nie.

Przykładowe koszty utrzymania domen w Opcja.pl

 • domena krajowa (.pl) – 89 zł netto/rok
 • domena organizacji non-profit (.org) – 89 zł netto/rok
 • domena do użytku komercyjnego (.com) – 79 zł netto/rok

Hosting / Utrzymanie

Hosting

Udostępnianie przez dostawcę usług internetowych oraz zasobów serwerowych. Na jednym serwerze takich usług może być wiele.
Aby zawartość stron WWW była widoczna w sieci, potrzebny jest hosting.
Ceny zaczynają się od 25 zł netto za 10 GB (opłata miesięczna).

Kopia zapasowa

Dane klienta są zabezpieczone poprzez cykliczne wykonywanie kopii zapasowej. Codziennie przeprowadzamy backup wszystkich plików i baz danych.

Bezpieczeństwo stron www

Każda strona WWW jest narażona na ataki. Kopia zapasowa oraz regularne aktualizacje oprogramowania chronią przed konsekwencjami takiego ataku.

Budowa strony internetowej

Zmiana wyglądu strony internetowej

Strona, która kiedyś wyglądała dobrze, dzisiaj może tak nie wyglądać. Nieustannie zmieniające się trendy narzucają istotne zmiany w projektowaniu stron WWW. Ważne, aby twoja strona była zawsze na czasie. Powinna być aktualizowana oraz modernizowana przynajmniej raz na 1,5 roku.

Co to jest RWD?

Technika projektowania stron WWW w taki sposób, aby jej wygląd i układ automatycznie dostosowywał się do wielkości okna przeglądarki, na której jest wyświetlany. Strona utworzona w tej technice wyświetla się prawidłowo zarówno na dużych, jak i na małych ekranach smartfonów czy tabletów.

UX Design

Projektowanie produktów interaktywnych ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, aby interakcja z nimi dostarczała użytkownikom pozytywnych doświadczeń.

Czym jest CMS?

Aplikacja internetowa (lub zestaw aplikacji) pozwalająca na łatwe utworzenie serwisu WWW, jego aktualizację i rozbudowę. Dzięki CMS osoba, która nie jest programistą, może w prosty sposób edytować swoją stronę WWW.

Dlaczego WordPress?

WordPress jest intuicyjnym i łatwym w obsłudze systemem CMS. Użytkownik może instalować i przełączać się między różnymi motywami, które umożliwiają zmianę wyglądu i funkcji witryny bez konieczności zmiany jej kodu źródłowego lub treści.

Wycena projektu

Składa się na nią wiele czynników i zazwyczaj jest szacowana pod konkretny projekt.
Jakie czynniki mają kluczowy wpływ na wycenę?

 • czas realizacji,
 • liczba podstron,
 • użyte technologie,
 • niestandardowe funkcje,
 • zastosowanie UX,
 • zastosowanie RWD.

SEM / SEO

Pozycjonowanie

Punktem odniesienia w pozycjonowaniu są zawsze działania konkurencji. Proces pozycjonowania musi więc obejmować analizę konkurencji oraz jej działań marketingowych w sieci. Skuteczne pozycjonowanie to nie tylko osiąganie wysokich pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Powinno ono również wspomagać prezentowanie Twojej oferty tak, aby była ona postrzegana lepiej od innych. Dzięki pozycjonowaniu możesz dotrzeć do grupy docelowej szybciej niż konkurencja.
Do działań związanych z pozycjonowaniem serwisu WWW zalicza się:

 • optymalizacja strony WWW pod wyszukiwarki internetowe (SEO),
 • link building,
 • content marketing,
 • analityka internetowa.

SEO

SEO (z angielskiego Search Engine Optimization) – optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Kampanie Google Ads

Kampanie reklamowe w wyszukiwarce Google i sieci reklamowej Google, dzięki którym Twoja firma może zdobyć nowych klientów. Pozwalają dotrzeć z przekazem marketingowym, usługą czy produktem do właściwych osób we właściwych czasie.

Oferta Realizacje Kontakt 1 Wiadomość Wycena